Gelleråsen motorbana / Karlskoga motorstaion heter den på google maps, ligger langs E18, sånn ca halveis til Stockholm.
https://www.gellerasen.se/arenan/https://www.alfaromeo.org/var-verksamhet/kalender/banmotespremiar-pa-gellerasen-2022/OBS!
Ved løp i Sverige må vi ha minst 9kg brannslukker (vi får lov til å stille med 2 x 6kg)
Depo pressening er påkrevd, og skal være av de tykke gumierte. (de tynne vevde blir ikke godkjent)
TEKNISK: jeg er alene om teknisk kontroll på bilene denne gangen, så dukker du opp kl 8 og ber om teknisk kontroll så sliter du!! Mao, teknisk foregår først og fremst på fredags kvelden
DEPOT KLOKKE: CAR opererer med en depot klokke som blir stilt slik at den stemmer med tids skjemaet. denne klokken finnes som regel nede ved sekretariatet
Overnatting:
De fleste overnatter på banen. det er flere områder med gress for de som ønsker å overnatte i telt, det er og noen få campinghytter på området til leie (sikkert utleid allerede, men booking info finnes på hjemmesiden. Her finnes også info om hoteller i området.
Ellers er det overnatting i depotet i det du måtte ha av fasiliteter.
Det finnes dusj / garderobe
og som regel en kiosk med enkel servering på dagen.
Bensin: har ikke funnet noen stasjon som serverer 98 oktan langs veien dit, så den handler jeg i Norge
Ellers er det en fantastisk morsom bane, ganske teknisk og favoriserer ikke de motorsterke bilene så mye som Rudskogen

Er det noen som har andre tips, så er det jo bare å fylle på i tråden her

Sees til Lørdag